Wyciąg z jodły zamiast chemioterapii

Email Drukuj PDF

jodla pigulka icoW artykule opublikowanym w czasopiśmie "Oncotarget" można wyczytać, iż naukowcy z Instytutu Biologii Molekularnej im. W. A. Engelhardta i Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-technicznego odkryli, że ekstrakt z jodły syberyjskiej (przy czym nie chodzi o soki czy ekstrakty z igieł oferowane w aptekach czy sklepach zielarskich) ma właściwości przeciwnowotworowe oraz jest w stanie chronić tkanki ciała przed skutkami starzenia.

Znaczenie zwierząt domowych dla Prasłowian

Email Drukuj PDF

krowa icoDla Prasłowian sakralny sens miało prawie każde zwierzę niezależnie od tego czy było ono udomowione czy też żyło w wodach,  lasach lub unosiło się wysoko w powietrzu. Ze zwierzętami utożsamiano niektórych bogów lub demony, zaś ich symboliczne wizerunki wyszywano/haftowano na odzieży, obrusach, ręcznikach, itd. Z nadejściem chrześcijaństwa znaczenie zwierząt zacierało się, ale dzięki  tzw "sztuce ludowej" część dawnej wiedzy zachowała się.

Kontenerowe Systemy Rakietowe Club-K

Email Drukuj PDF

club-k ico

Pamiętacie panikę jaką w październiku 2015 roku w krajach zachodnich wywołała salwa 26 kalibrów na cele w Syrii? Czy możecie sobie wyobrazić, że 4 takie zabawki mogą znajdować się w kontenerze na platformie mijanego pociągu lub w zaparkowanym nieopodal Waszego domu tirze albo kilka lub kilkanaście takich kontenerów na kontenerowcu kotwiczącym na redzie? Tego typu uzbrojenie Rosja ma już od dłuższego czasu

Zatopić USA gigantycznym tsunami!

Email Drukuj PDF

tsunami_status-6Niewiele osób wie, że już w 1950 roku w ZSRR powstała koncepcja zatopienia przybrzeżnych terenów USA gigantycznym tsunami wywołanym detonacją potężnych ładunków termojądrowych. W efekcie ataku zginęłyby miliony cywili, dlatego pomysł miał wielu przeciwników i w 1954 Chruszczow wstrzymał prace. Jednak wyciek na temat systemu STATUS-6, który miał miejse jesienią 2015 pozwala przypuszczać, że pomysł odżył.

Co naprawdę przedstawia godło Polski?

Email Drukuj PDF

orzel fenix icoZostaliśmy wychowani w przekonaniu, że Biały Orzeł, godło Polski, symbol otaczany szacunkiem, identyfikujący nas jako naród i przez stulecia towarzyszący pokoleniom naszych przodków przedstawia bielika, na co przytacza się legendę o Lechu i gnieździe bielika. Jednak ja uważam, że pierwotnie godło Polski wyobrażało nie orła, a tym bardziej bielika, lecz sokoła - raroga, strażnika Weli zwierzęcego reprezentanta Swaroga. Wyobrażenie bardziej znane jako... Feniks

Strona 1 z 7