Apokalipsa - rozpoczęcie z 23 na 24 września 2017

Email Drukuj PDF

kometaJuż nie pamiętam ile dat "końców świata" przeżyłem. Najbardziej nagłośniony był ten zapowiadany na 21.12.2012, a opisany w książce Geryla "Proroctwo Oriona na 2012".  Tymczasem całkiem przemilcza się termin "początku końca" zawarty w 12 rozdziale Apokalipsy!

Pośród setek wróżb i fałszywych proroctw od blisko 2 tys lat odpowiedź cały czas mieliśmy przed oczami i choć często przy najróżniejszych okazjach nawiązuje się do Apokalipsy to moment rozpoczęcia i przebieg opisanych tam wydarzeń pomijany jest milczeniem.

Czy celowo ukrywa się przed społeczeństwem prawdziwe znaczenie zapisów Apokalipsy św. Jana? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że zwierzchnictwo różnych kościołów, w tym KRK wie i rozumie wydarzenia jakie zamierzam opisać, a mimo to milczy. Jako dowód tezy, którą stawiam na końcu dołączyłem film z serwisu YouTube, w którym Igor Witkowski udziela wywiadu TagenTV.

Wróćmy do Apokalipsy. Już pierwszy werset 12 rozdziału precyzyjnie, z dokładnością do kilku godzin podaje termin, gdy wszystko ma się zacząć:

"Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu."

Kluczem do zrozumienia powyższego zapisu jest określenie użytej symboliki. Paradoksalnie autor sam słowami "znak się ukazał na niebie" podaje do czego się odnosi, a jest to opis zjawisk na nieboskłonie; układ astronomiczny, który, gdy to zbadamy występuje raz na około 6 tys. lat. Poniżej to samo opisane współczesnym językiem:

Potem wielki znak się ukazał na nieboskłonie (firmamencie): Słońce w znaku Panny z Księżycem poniżej i 12 ciałami niebieskimi powyżej tego znaku.

Czy teraz jest wszystko jasne i zrozumiałe? Można zapytać, dlaczego autor odwołuje się do układu gwiezdnego? To bardzo proste. Już od starożytnego Sumeru posługiwano się gwiazdami podczas wędrówek i żeglugi, określano czas i pory roku. Kalendarze jakimi dziś się posługujemy są umowne, natomiast układy gwiezdne są uniwersalne.

Kolejny krok to określenie dokładnej daty, gdy dojdzie do takiego układu gwiezdno-planetarnego. Okazuje się, że wystąpi z 23 na 24 września 2017 roku, co pokazuje poniższy obrazek (należy kliknąć by powiększyć)

układ z apokalipsy

Równie intersujący jest opis innego "wielkiego znaku", choć tutaj trudno określić czy wydarzenie będzie miało miejsce jeszcze w 2017 roku czy też w latach kolejnych. Jeśli w latach kolejnych, to kometa będzie widoczna po 25 marca, na co wskazują słowa: "niewiasta jest brzemienna". Poniżej interesujące wersety:

I inny znak się ukazał na niebie:
Oto wielki Smok barwy ognia,
mający siedem głów i dziesięć rogów
- a na głowach jego siedem diademów.
 I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:
i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,
ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.

Z powyższego wnoszę, iż po 25 marca bliżej nieokreślonego roku w pobliżu gwiazdozbioru Panny pojawi się duża kometa koloru czerwonego, która swym ogonem "zasłoni" sporą część nieboskłonu. Ziemia w swej wędrówce "przeleci" przez pył kometarny, co zaowocuje spektakuklarnym pokazem roju meteorytów. Dalszy opis już nie jest taki optymistyczny:

I porodziła Syna - Mężczyznę,
który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
I zostało porwane jej Dziecię do Boga
i do Jego tronu.

(prawdopodobnie chodzi o jakieś ciało niebieskie, które przeleci z gwiazdozbioru Panny w kierunku Słońca)

I nastąpiła walka na niebie:
Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

Czy w powyższych wersetach opisana jest walka UFO? Wątpię. Uważam, że dojdzie do jakiegoś kataklizmu kosmicznego; zderzenia wspomnianej komety z innym ciałem astronomicznym, a ich szczątki spadną na powierzchnię Ziemi wywołując różnego rodzaju kataklizmy. Czy jest to pewne? Też nie wiem. Przedstawiłem wyłącznie własne rozumienie wersetów, które nie musi być poprawne. W każdym razie póki nie pojawi się kometa, która spełniałaby warunki zawarte w apokaliptycznym opisie - nie ma czym się przejmować.

Cytaty z Apokalipsy pochodzą z Biblii Tysiąclecia on-line

Komentarze   

 
+1 #1 Maria 2017-03-10 09:02
Z tą kometą to może być coś na rzeczy. Ludzie wielokrotnie pokazali, że zachowują się tak, jakby "przeczuwali". Przypomnę tu choćby Elenin, która nie wzbudziła takiego zainteresowania jak ISON. Nawet NASA przestawiła swoje satelity tak, by obserwować tą kometę, a później wielki zawód, że się rozleciała.
No i jeszcze jedno. Czerwona kometa jaką opisujesz skojarzyła mi się z czerwoną kachiną Indian Hopi.
Cytować
 
 
0 #2 Gal Anonim 2017-03-10 11:42
Na dołączonym obrazku jest czerwona linia zaczynająca się na Regulusie, a kończąca na Księżycu łącząca Marsa, Merkurego i Wenus, a w tekście nie ma opisu co to przedstawia. Jakieś info?
Cytować
 
 
0 #3 N_one 2017-03-10 12:17
Czerwona linia na obrazku związana jest z innymi przepowiedniami starożytnych. Ten artykuł nawiązuje wyłącznie do Apokalipsy i w tym kontekście nie ma najmniejszego znaczenia. Proszę sobie nią głowy nie zawracać.
Cytować
 
 
+3 #4 Propers 2017-03-18 22:08
Cytuję N_one:
Czerwona linia na obrazku związana jest z innymi przepowiedniami starożytnych.

Czy gdzieś można zapoznać się z tymi informacjami?
Cytować
 
 
+2 #5 N_one 2017-03-18 22:30
Gdzieś na pewno. To nie jest tak, że mam monopol na wiedzę. W wielu przypadkach to inni mnie inspirują, wskazują ścieżki, kierunki. Nigdy nie wiem kto i kiedy; w jakich okolicznościach będzie mym nauczycielem. Nigdy też nie ma pewności, że dana informacja jest w 100% pewna więc wolę zostawiać pewien "margines błędu".
Cytować
 
 
+5 #6 Polak we Francji 2017-04-27 18:39
Witam.
Wlasnie o zwierzetach u Praslowian przeczytalem.

Co do tej daty 23 WRZESNIA, to jest tylko jakas interpretacja,n iekoniecznie cokolwiek sie wydarzy, to raczej tylko interpretacja albo spekulacja...

Tyle juz ich bylo do tej pory, ludzie lubia sie bac, a to jest zwykle wykorzystywane do manipulacji masami nieswiadomymi, w fachowo nazywa sie to zwykle "fear porn". Czekanie na COS negatywnego generuje masowa fale negatywnej energii psychicznej...k tos sie tym karmi ?

Polecam moj artykul o oszustwie przekazow "wieszcza" Nostradamusa i potrzebie duchowosci w tym wieku oraz ciekawej przepowiedni Austriaka, jednak pamietajmy ze karma jest czesto modyfikowana na biezaco, karma panstw, narodow, kontynentow itd :

http://gazetabaltycka.pl/promowane/kryzys-wojna-koniec-cywilizacji-jaka-czeka-nas-przyszlosc

?

Chwa£a ! Om. ;-)
Cytować
 
 
0 #7 Wojtas 2017-07-01 09:16
Grzechynia, Pustelnia Niepokalanów, 4 czerwca 2017r. godz.15:15 Przekaz nr 748
link
http://viviflaminis-deogracias.pl.tl/2017.htm
Warto poczytać, myśleć samodzielnie i robić swoje.
Pozdrawiam i powiem że ta to fajna stronka :-)
Cytować
 
 
+1 #8 Armagedon 2017-08-01 07:06
Dwie komety zderzą się na niebie, pojawi się drugie wirujące słońce i ludzie zrozumieją, że nie wszystko jeszcze odkryli. Krzyż na niebie trzy raz przetnie niebiosa. Zaćmienie trwać będzie trzy dni i trzy noce a potem "Straszny Sędzia przyjdzie aby osądzić swój lud".
Abdykacja kolejnego Papieża niech będzie dla Was znakiem.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież