Chomik Furiatto

III Wojna Światowa

III Wojna Światowa

Jak podaje Głos Rosji Pentagon opracował plan ataku na irańskie obiekty jądrowe – oświadczył dzisiaj amerykański ambasador w Izraelu Daniel Shapiro. Dodał on, że w rozwiązaniu irańskiego problemu jądrowego Stany Zjednoczone wolą metody presji i dyplomacji, ale nie wykluczają również użycia siły.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Wojskowa ingerencja z zewnątrz w sprawy wewnętrzne innych państw może doprowadzić do zakrojonej na wielką skalę wojny, w tym także z zastosowaniem broni jądrowej. Taką opinię przedstawił dzisiaj rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew na międzynarodowym forum prawnym w Petersburgu.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

"
Niebezpieczeństwa związane z zaatakowaniem Iranu – kto zyska, a kto straci
26 Marzec 2012

"Atak na Iran: powody dlaczego tak się nie stanie
19 Marzec 2012 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Należy wziąć pod uwagę, że autorem tekstu jest izraelski Żyd. Argumenty przeciwko wojnie z Iranem są jak najbardziej sensowne, m.in. dlatego do wojny jeszcze nie doszło. Jednak czy możemy pokładać ufność w siłę argumentów przeciwko tejże wojnie, podczas gdy zakulisowi władcy świata kierują się od setek lat dewizą ordo ab chao – porządek z chaosu? W dzisiejszym świecie trzeba mieć oczy szeroko otwarte i być gotowym na wszystko.

Źródło: http://www.counterpunch.org/

12/03/2012

Autor: Uri Avnery, tłum.wMordechaj

Izrael nie zaatakuje Iranu. Na razie.

Stany Zjednoczone nie zaatakują Iranu. Na razie.

Stany Zjednoczone nie zaatakują. Ani w tym roku, ani w ciągu najbliższych lat. I to z powodu znacznie ważniejszego niż kombinacje wyników wyborów lub niedostatki wojskowe. Stany Zjednoczone nie zaatakują, ponieważ atak wywołałby narodowy kataklizm w USA i ogólną katastrofę na całym świecie.

“Jeżeli chcesz zrozumieć politykę mojego kraju, popatrz na mapę” powiedział Napoleon. Parę minut po ataku, Iran zamknie szczelnie Cieśninę Ormuz, przez którą przechodzi prawie cały ładunek ropy naftowej eksportowanej przez Arabię Saudyjską, Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Bahrajn, Irak i Iran – 40 % światowego wydobycia ropy z dna morskiego przepływa przez cieśninę. Kilka minut później, cena ropy poszybuje w górę, urośnie dwukrotnie, potem trzykrotnie albo od razu czterokrotnie – a USA i światowa gospodarka runie w ślad za tym.

Takie malutkie detale nie niepokoją umysłów generałów, komentatorów wojskowych i innych mądrali, którzy nie patrzą na świat szerzej niż tylko w granicach „bezpieczeństwa” zakreślonego przez klapki, jakie mają na oczach.

Zamknięcie Cieśniny byłoby niezwykle łatwą operacją militarną. Kilka rakiet wystrzelonych albo z morza albo z lądu, załatwia sprawę. Ażeby ją odblokować nie wystarczy posłać na paradne loty lotnictwa z potężnych lotniskowców US Navy. Stany Zjednoczone musiałyby dokonać podboju dużych obszarów Iranu, aby Cieśnina była poza zasięgiem rakiet irańskich. Iran to kraj znacznie większy od Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch razem wziętych. To byłaby długa wojna, coś w skali i dramaturgii Wojny Wietnamskiej.

Dla Iranu nie ma różnicy między atakiem izraelskim a atakiem amerykańskim. Zostaną z pewnością potraktowane jako jedno i to samo. W obydwu przypadkach skończy się to zablokowaniem Cieśniny i wojną na dużą skalę.

Wszystko to oddzielnie i razem wzięte stanowi wystarczający powód, aby USA nie zaatakowały oraz zabroniły Izraelowi atakowania.

Mija 56 lat od kiedy Izrael rozpoczął wojnę bez powiadomienia amerykanów i uzyskania na to ich zgody. Gdy Izrael ją rozpoczął w 1956 r., prezydent Eisenhower odebrał im wszystkie zdobycze wojenne, aż do ostatniego milimetra. Przed wszczęciem Wojny Sześciodniowej oraz tuż przed wszczęciem Pierwszej Wojny Libańskiej, rząd izraelski wysyłał specjalnych emisariuszy do Waszyngtonu, aby uzyskać niedwuznaczną zgodę. Jeżeli tym razem wykonają atak wbrew woli Amerykanów, to kto ponownie napełni arsenały IDF? Kto zajmie się obroną miast izraelskich, które zostaną wystawione na atak wielu dziesiątków tysięcy rakiet z Iranu i z innych miejsc? Nie wspominając o fali antysemityzmu, jakiej wybuchu z wielką siłą można się spodziewać, gdy amerykańska opinia publiczna dowie się, że to Izrael i tylko Izrael jest winny ich narodowej katastrofie.

Amerykańska presja dyplomatyczna i gospodarcza byłaby wystarczającym środkiem, aby powstrzymać pęd ajatollahów do posiadania Bomby. To zadziałało w przypadku Libii Kaddafiego (i jak wiemy nie wyszło to Kaddafiemu na dobre/admin), a teraz zdaje się kruszyć opór Kima w Korei Północnej. Persowie są narodem kupców i być może dałoby się z nimi poukładać deal, który wart byłby ich uwagi.

A to jest sprawa problematyczna, ponieważ kilka lat temu Neokonserwatyści w Waszyngtonie wdali się w żwawą dyskusję o tym, jak to łatwiutko byłoby zająć Iran, co z pewnością przekonało Irańczyków, że muszą dostać w ręce ostateczną broń odstraszającą. A co my byśmy zrobili na ich miejscu?

A zatem co się może wydarzyć? Jeśli nie dojdzie do ubicia interesu, Iran wytworzy broń nuklearną. To nie koniec świata. Jak wskazywała część naszych co bardziej odważnych szefów bezpieczeństwa, nie jest to zagrożenie egzystencjalne. Będziemy żyć w stanie równowagi zagrożeń. Tak samo jak Ameryka i Rosja podczas Zimnej Wojny. Czy tak jak teraz Indie i Pakistan. Nie będzie komfortowo, ale również nie będzie zbyt przerażająco.

Iran nie atakował innych państw w ciągu tysiąca lat. Ahmadinejad mówi jak natchniony, dziki demagog, ale przywódcy irańscy naprawdę stąpają bardzo rozważnie. Izrael nie zagrozi żadnemu interesowi irańskiemu. Wspólne narodowe samobójstwo nie jest żadną opcją.

Minister Edukacji Gideon Sa’ar wyskoczył z sensacją, w sumie słuszną, że Netanyahu starał się odciągnąć uwagę całego świata od Palestyńczyków, żeby skupić ją na problemie z Iranem. No to naprawdę, znaczące osiągnięcie. Obama w odpowiedzi na to, może rzec: Ok, idźcie się dalej bawić w budowanie osiedli, ile tylko dusza zapragnie, ale Iran zostawcie dla dorosłych.

Uri Avnery, pisarz izraelski i pokojowy aktywista ruchu Gush Shalom. Współtwórca książki „The Politics of Anti-Semitism”.
ŹródłoŹródło

"Geneza zimnej wojny

Zimna wojna umownie trwała od roku 1946 – rozpadu koalicji antyhitlerowskiej i ustanowienia w Europie Środkowej wyłącznej strefy wpływów ZSRR – do rozpadu systemu państw satelitarnych ZSRR (Jesień Ludów) w 1989 i rozpadu samego ZSRR w drugiej połowie 1991 roku. Rozpad bloku sowieckiego wyeliminował układ dwubiegunowy w polityce międzynarodowej i zakończył epokę zimnej wojny."
ŹródłoŹródło
Wiec policzmy 1991-1946= 45 lat zimnej wojny w której NIE DOSZŁO DO ATAKU
A ile lat już JEST ZIMNA WOJNA pomiędzy IRANEM a IZRAELEM i ile lat moje jeszcze trwać? Może następne 45 lat?

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Ahh dziki, dziki pamiętam jak na stronie NWO z tobą o tym dyskutowałem. Dalej myślisz, że to nic więcej jak prężenie muskuł i kolejna zimna wojna. 120 tyś amerykanów stacjonuje w okół Iranu tylko dlatego aby piec kiełbaski i śpiewać radośnie "Kumbaya". Wszystkie 3 lotniskowce  również są tam dla zabawy bo przecież gdzieś muszą popływać.

Stany Zjednoczone nie zaatakują, ponieważ atak wywołałby narodowy kataklizm w USA i ogólną katastrofę na całym świecie.

Przecież wielce prawdopodobne jest że o to im chodzi. Tu nie ma miejsca na racjonalne myślenie co dla nas jest katastrofą dla nich jest świetnym rozwiązaniem. Po co w takim razie pytam powstawały FEMA na całym terenie USA?

cena ropy poszybuje w górę, urośnie dwukrotnie, potem trzykrotnie albo od razu czterokrotnie – a USA i światowa gospodarka runie w ślad za tym.

USA, Rosja, Chiny te kraje i inne mają przestać istnieć w świecie idei NWO

Mija 56 lat od kiedy Izrael rozpoczął wojnę bez powiadomienia amerykanów i uzyskania na to ich zgody.

No właśnie mija te 56 lat i postawmy sobie pytanie jak bardzo przez ten czas żydzi przejęli władzę w USA? Iran nie ugiął kolan przed rodzinami bankierów. Iran ma własny bank centralny i nie chce rozliczać ropy na dolary jeden z zapewne kilku powodów dzięki, którym zostanie zaatakowany, ale pewności oczywiście nie ma, że taki atak nastąpi. Jednak w świetle wydarzeń jest wielkie prawdopodobieństwo i widać jak na dłoni, że coś jest planowane.

How far will you go to save someone you love?

Mati3004
Biały wilk
Pretendent
ranks
useravatar
Offline
26 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Falklandy mogą stać się miejscem konfrontacji między dwoma mocarstwami. Jak podają brytyjskie gazety w kierunku Argentyny wysłano brytyjski podwodny okręt atomowy. Ostateczna destynacja to Falklandy.

Od kwietnia Brytyjczycy zaostrzyli kurs względem Argentyny i grożą zaostrzeniem sankcji handlowych. Napięcie w regionie buduje się od jakiegoś czasu a informacje o wyprawie wyposażonej w pociski Tomahawk łodzi podwodnej HMS Talent stanowi zapowiedź użycia środków, jakie mogą być wkrótce potrzebne do kolejnej walki o sporne terytorium.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Osiągnięcie porozumienia pomiędzy MAEA a Iranem w sprawie inspekcji jego obiektów nuklearnych nie wyklucza możliwości uderzenia na nie – oświadczył minister obrony Izraela, Ehud Barak.

Jego zdaniem Iran próbuje jedynie zyskać czas i pozbyć się presji ze strony społeczności międzynarodowej. W zeszłym tygodniu ambasador USA w Izraelu Daniel Shapiro poinformował, że Stany Zjednoczone zakończyły opracowywanie planu uderzenia na irańskie obiekty nuklearne i gotowe są do wprowadzenia go w życie. Zachodnie państwa, które wprowadziły już sankcje przeciw Iranowi, twierdzą, że Teheran dąży do stworzenia broni nuklearnej.

Nadal potrząsają szabelką....

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Operacja wojskowa przeciwko Iranowi została dopracowana i gotowa jest do realizacji, oświadczył minister obrony Stanów Zjednoczonych Leon Panetta w niedzielnym wywiadzie w programie „This Week”, w telewizji ABC News.

„Główną przesłanką jest to, że ani Stany Zjednoczone, ani społeczność międzynarodowa nie chcą pozwolić Iranowi na wyprodukowanie broni jądrowej” – oświadczył Panetta.

Społeczność międzynarodowa, och jak oni uwielbiają wypowiadać się w imieniu innych. Mam jednak nadzieję, że nie w moim.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Były kapitan angielskiej reprezentacji w piłce nożnej Sol Campbell wezwał kibiców, aby zrezygnowali z wyjazdu na Euro 2012, które w tym roku odbywa się w Polsce i na Ukrainie, ponieważ kraje te nie rozwiązały problemu rasizmu i antysemityzmu.

Brytyjski rząd zaleca fanom o pochodzeniu afrykańsko-karaibskim i azjatyckim, którzy udają się na Ukrainę, aby mieli się na baczności z powodu zagrożenia napadami na tle rasistowskim. Campbell udziela bezpośredniej porady: „Zostańcie w domu, oglądnijcie mecze w telewizji. Nie należy ryzykować, ponieważ możecie wrócić do domu w trumnach”.

BBC otrzymała zdjęcia, zrobione na terytorium Ukrainy i Polski, na których widać, że kibice wykonują gesty nazistowskie, a przy pojawieniu się na polu czarnoskórych graczy wydawali krzyki podobne do krzyków małp. Są również dowody na szerokie rozpowszechnienie antysemityzmu na Ukrainie.   

No, nieźle nas widzą. Piękna reklama.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Amerykańskie władze powinny przygotowywać się do ataku na irańskie obiekty jądrowe, ponieważ rozmowy sekstetu (pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) z Iranem na temat jego programu nuklearnego nie mają perspektyw, uważa członek komitetu ds. wywiadu senatu Stanów Zjednoczonych Marco Rubio.

„Uważam, że niestety najprawdopodobniej rozmowy się nie powiodą, żadne aspekty rozmów (sekstetu i Iranu). Wówczas powinniśmy postawić sobie pytanie, czy gotowi jesteśmy współistnieć z nuklearnym Iranem, czym to będzie skutkowało dla regionu i całego świata. Jest tylko jeden kraj na świecie, który może coś z tym zrobić, to jesteśmy my”, - oświadczył Marco Rabio, przemawiając w Radzie ds. Stosunków Międzynarodowych.

Głos Rosji

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: III Wojna Światowa

Izrael uzbraja dostarczone przez Niemcy okręty podwodne w rakiety samosterujące, wyposażone w głowice nuklearne - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Jak pisze, rząd RFN zapewne o tym wie, chociaż oficjalnie zaprzecza.

Według tygodnika z pomocą niemieckich okrętów podwodnych Izrael buduje sobie "pływający arsenał broni atomowej". "Niemcy mogą być dumni z tego, że zabezpieczają egzystencję państwa Izrael na wiele lat" - powiedział cytowany przez "Spiegla" izraelski minister obrony Ehud Barak.

Całość >>>

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1919
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
210
Najnowszy:
uojohuripten
Zalogowani:
0
Goście:
28

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty