Chomik Furiatto

Duchowość

Duchowość

Każdy ma ducha przewodnika daimona kiedy się go szanuje i dba oraz pracuje nad nim to rzeczywiśćie bedźie duchem przewodnikiem kiedy śię go lekcewarzy staje śię demonem lub złym duchem.Czysty niedualistyczny duch ktory bedąc zgodny ze wszystkim nie jest niczym niezwykłym, będąc na wysokim poźiomie jest śię zupełnie zwyczajnym. Duchowość wiąze śię z doświadczaniem nie z samą tylko wiarą.Duchowość poszukuje wyjśćia poza ego o nic nie prośi boga ale sama śię ofiaruje w celu glebszej szerszej świadomośći. Filozofia wieczysta jest taka sama w róznych kulturach uniwersalna wiedza w judaiźmie jest ruach boski ponadindiwidualny duch.Podstawowe struktury świadomośći odćiąć sie od niższego poźiomu zintegrować z wyzszym i utozsamić z nim. Wieczna terażniejszość bezczasowe teraz czysta obecność. Mędrzec doświadcza ćierpienia ale ono go nie rani. Po prostu jestem z tym z czym jestem a nie z tym z czym być bym chćiałbym. Być swiadkiem tego co śie pojawia bez oceniania.Zwykle obserwować chwile bez pragnienia czegoś nowego. Heglowska krytyka kanta nie mozna kwestionowac świadomości gdyż świadomość jest jedynym narzędziem człowieka. Tybetanczycy mówią umysł jest całym wszechświatem. Ego jest przedmiotem można być świadomym własnego ego możesz widzieć swoje ego. Ego jest zbiorem przedmiotów umysłu pojęć symboli i obrazów z którymi się utozsamiamy identyfikujemy utożsamiany sie z tymi obrazami a potem używany ich jako czegoś przez co patrzymy na świat i dlatego go zniekształcamy !!! Wielki łancuch istnienia wieczysta filozofia Poprzez ego utożsamiany się z wytworami przedmiotami umysłu i to nas oddziela od tamtego świata. Aby zerwac ten związek z mylną tożsamośćią należy spojzec na zawartość umyslu i obserwować umysl jak w zen całościowe spojrzenie na świat umysłu. Poprostu obiektywnie i bezstronnie obserwujesz wszystkie przedmioty umysłu bez utożsamiania śię z nimi czy oceniania ich. Skoro mogę zobaczyć te wszystkie myśli i obrazy to nie mogą być one prawdźiwym ja. Ćiąg dalszy nastąpi nie mam więcej cierpliwości pisać na smartfonie

To nie istota materialna ma doznania duchowe Tylko istota duchowa ma doznania materialne.

Piszczel
Zawszeistniejący
Pretendent
ranks
useravatar
Offline
38 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1919
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
210
Najnowszy:
uojohuripten
Zalogowani:
0
Goście:
66

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty