Chomik Furiatto

Czym jest rozwój duchowy?

Czym jest rozwój duchowy?

Przeglądając różne strony internetowe można natknąć się na wiele, niekiedy zupełnie niedorzecznych opinii na temat rozwoju duchowego. Wiele się o tym mówi, pisze, powołuje na ten termin, lecz czym, według Was jest ten tajemniczy rozwój duchowy? Jak go rozumiecie i jakich technik używacie by się rozwijać?

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czym jest rozwój duchowy?

W skrócie powiem, iż moim zdaniem rozwój duchowy to dążenie do doskonałości. Takiej doskonałości jaką jest Superświadomość zwana Bogiem.
Rozwój duchowy to ciężka praca, polegająca na zdobywaniu wszelakiej wiedzy w celu poznania siebie, otaczającego nas świata oraz Boga. Wiedza ta pozwala Nam na podążanie drogą ewolucji naszej świadomości smile Oczywiście zawsze mamy wybór czy chcemy nią podążać czy nie smile Jeśli tak, to napewno napotkamy na tej drodze wiele przeszkód do pokonania jak np. nasze ego... Myślę, że właśnie pokonywanie tych przeszkód jest głównym celem rozwoju  wink

Dokończcie jeśli o czymś zapomniałam wspomnieć wink

"Istnieje ludzka tęsknota za Bogiem, i istnieje również boska tęsknota za człowiekiem"
Mikołaj Bierdiajew

Dobrusia
Moderator
ranks
useravatar
Offline
81 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czym jest rozwój duchowy?

Pepek napisał:

W skrócie powiem, iż moim zdaniem rozwój duchowy to dążenie do doskonałości. Takiej doskonałości jaką jest Superświadomość zwana Bogiem.

Ewangelia Mateusza 5:48 napisał:

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

Co do reszty... to nie tylko ciężka praca. To także nieustanna walka z samym sobą, z wrogiem wewnętrznym, którym jest nasze EGO czyli "dar szatana".
Czy zgodzisz się jeśli napiszę, iż rozwój duchowy to pokonywanie barier, złudzeń, ograniczeń umysłu oraz praca nad pozytywnymi cechami charakteru? Takimi choćby jak słowność, rzetelność, uczciwość, obowiązkowość, sumienność, etc?

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czym jest rozwój duchowy?

Pewnie, że mogę się zgodzić smile Wszystko co nas ogranicza, cokolwiek by to nie było, trzyma nas w martwym punkcie bez rozwoju... Poza tym, pokonywanie własnych słabości i barier niesie ze sobą wielką radość wewnętrzną i satysfakcje, jakiej nie da żadna rzecz np. materialna smile
Co do pozytywnych cech chartakteru: nie żyłoby nam się lepiej, gdyby każdy pracował nad właśnie takimi cechami??

Dodam jeszcze, że nawet jeśli ktoś nie jest dobry w logicznym myśleniu, nie kajarzy za dobrze pewnych faktów czy to z historii, fizyki czy innej dziedziny nauki, bo ot, tak poprostu nie jest bystrzakiem, nie oznacza, że jest skazany na brak rozwoju wink Mamy coś takiego jak INTUICJA oraz SUMIENIE, które nas poprowadzą jeśli tylko zechcemy słuchać wink

"Istnieje ludzka tęsknota za Bogiem, i istnieje również boska tęsknota za człowiekiem"
Mikołaj Bierdiajew

Dobrusia
Moderator
ranks
useravatar
Offline
81 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czym jest rozwój duchowy?

Pepek napisał:

Dodam jeszcze, że nawet jeśli ktoś nie jest dobry w logicznym myśleniu, nie kajarzy za dobrze pewnych faktów czy to z historii, fizyki czy innej dziedziny nauki, bo ot, tak poprostu nie jest bystrzakiem, nie oznacza, że jest skazany na brak rozwoju wink Mamy coś takiego jak INTUICJA oraz SUMIENIE

No nie zupełnie. Owszem, rozwój jest dostępny każdemu lecz:
a) intuicja i sumienie to dwie różne sprawy i są naszym dziedzictwem, spadkiem po poprzednich wcieleniach.
b) Nie każdemu w danej chwili jest dostępny ten sam "temat" rozwoju.
Nie wiem czy zauważyłaś jak często zwracam uwagę na indywidualizm, na kreowanie własnej osobowości, na zrozumienie otaczającego nas świata.

Właśnie ta postawa pewnie czyni mnie naczelnym New Age na Polskę, a może i Europę, gdyż... jest to wysoce szkodliwe dla systemu. Zauważ do czego system dąży. Czy nie do ujednolicenia? To wyzbycia się indywidualności na rzecz bycia elementem stada? Ja natomiast z całych sił zachęcam do wyrwania się z tego nurtu. Odrzucenia mitów, uprzedzeń, przekonań, wiary i innych elementów systemu, jakim nas uraczono. Czy właśnie to nie czyni mnie głównym wrogiem systemu?

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1919
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
210
Najnowszy:
uojohuripten
Zalogowani:
0
Goście:
46

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty