Chomik Furiatto

Czakry, kundalini, prana

Czakry, kundalini, prana

Niebezpieczeństwo przebudzenia kundalini
W każdej tzw "szkole tajemnej" ogromny nacisk kładzie się na "oczyszczenie" oraz "nabywanie cnót" czyli ciągłą pracę nad podnoszeniem swojej etyki i moralności, wyzbywaniu się negatywnych cech charakteru, panowaniu nad emocjami, kontrolowaniu rzeczywistości oraz siebie. Dlaczego jest to takie ważne? Poniżej filmik

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Czakry mogą być otwarte bądź zamknięte (lub po części – w zależności od ilości przepuszczanej energii). Wszystkie czakry odpowiadają za określone cechy i zdolności – od bardzo przyziemnych po zaawansowane. Otworzenie każdej następnej powoduje wzniesienie się na wyższy poziom duchowy.
Żadne z czakr nie są złe – wszystkie odpowiadają za dobre cechy. Należy unikać zarówno blokad i niedoładowań czakr jak i przeładowań nadmiarem energii. W stanie idealnym przez wszystkie energia powinna swobodnie płynąć. Niekorzystne, a niekiedy nawet niebezpieczne są sytuacje, gdy wyższe czakry są przeładowane, a niższe niedoczynne. Powoduje to różnorodne komplikacje życiowe.

Energia, która płynie przez czakry zwie się kundalini – siła życiowa. Rozpływa się po całym ciele przez tysiące kanałów energetycznych zwanymi naadi (sanskr. rzeka). Trzy z tych naadi są główne i biegną przez cały kręgosłup, rozprowadzając energię po głównych czakrach. Te trzy naadi to suszumna (kanał główny, pionowy, biegnący przez wszystkie czakry od podstawy) oraz ida i pingala (dwa boczne).

W ludzkim ciele wyróżnia się siedem głównych czakramów. Usytuowane są wzdłuż kręgosłupa. W kolejności od najniższej są to:

 • Muladhara (czakra korzenia),
  podstawowa, najniższa w kolorze czerwonym o 4 płatkach – umiejscowiona w okolicach kości ogonowej, tuż poniżej narządów płciowych. Odpowiadającą jej mantrą jest sylaba „Lam”; powiązana z nadnerczami.

  Odpowiada za podstawowe warunki bytowania – podstawowe potrzeby takie jak jedzenie, picie i spanie. Funkcjonująca prawidłowo sprawia, iż czujemy się całkowicie bezpieczne i w harmonii z Matką Ziemią.

  Niedoczynność i blokady powodują stałe poczucie zagrożenia, postrzegania świata jako czegoś strasznego, złego. Pośrednio wiążą się też z kłopotami finansowymi. Przeładowanie natomiast wiąże się między innymi z nadmiernym przywiązaniem do spraw materialnych, kłopotami.

  Osoby, które zatrzymują się na poziomie tej czakry są materialistami, marnują swą cenną energię życiową na banalne czynności, łatwo się przywiązują do niskich przyjemności ziemskich, są niezdolne do postępu umysłowego w myśleniu, zapadają w bigoterię, ciemnotę i fanatyzm.

  Czakrę można pobudzić poprzez medytację na kolorze czerwonym. Pomagają w tym zapachy cedru i goździku, recytacja właściwej dla niej mantry („Lam”), a także medytacja z czerwonymi kamieniami takimi jak: agat, jaspis, rubin czy koral. Bardzo przydatne jest też siadanie na Ziemi i jednoczenie się z Jej energią.
 • Swadhisthana (genitalna),
  w kolorze pomarańczowym o 6 płatkach - położona jest w okolicy genitalnej. Związaną z nią mantrą jest sylaba „Wam”. Odpowiadające jej gruczoły to nadnercza lub jajniki. 

  Czakra ta wiąże się przede wszystkim z seksem. Jeżeli czakra funkcjonuje poprawnie wtedy osoba pełna jest siły, energii, witalności i kreatywności. Niedoczynności czakry powodują oziębłość, brak siły życiowej, chęci do życia. W skrajnych przypadkach może prowadzić do depresji. Osłabienie tej czakry powoduje wyalienowanie, niezdolność do odczuwanie głębszych emocji.

  Przeładowanie czakry powoduje nadmiernie silną zmysłowość, niekontrolowany pociąg seksualny. Osoby, które zatrzymają się na poziomie drugiej czakry mają duże problemy z kontrolowaniem swych żądz zmysłowych. Może u nich też występować agresja i skłonność do popadania w gniew i inne silnie negatywne emocje.

  Czakrę pobudza się medytując nad kolorem pomarańczowym, otaczając się pomarańczowymi obiektami. Pomaga zapach sandału oraz kamienie takie jak kameol czy kamień ksieżycowy oraz mantra „Wam”. W medytacji wizualizuje się tę czakrę jako pomarańczową kulę w okolicy genitalnej. Można również medytować na świetle księżyca. Kontak z nieskazitelnie czystą wodą jest także wskazany.
 • Manipura (splot słoneczny),
  barwa żółta o 4 płatkach - zlokalizowana w okolicy splotu słonecznego, powyżej pępka. Mantra „Ram”. Powiązana z trzustką.

  Czakra ta odpowiada za wszelkie zdolności intelektualne. Poprawnie funkcjonująca ma wpływ na wysoką inteligencję i zdolności mentalne. Niepoprawne funkcjonowanie wiąże się z głupotą, brakiem jasnego myślenia, zaburzeniami umysłowi, może nawet prowadzić do chorób psychicznych.

  Przeładowanie powoduje zarozumiałość i pychę z powodu swych zdolności umysłowych. Prowadzi do egoizmu i wyniosłości. Również blokuje wyższe pozytywne emocje takie jak miłość czy współczucie. Osoba z nadczynnością trzeciej czakry, która się na tym poziomie zatrzymała, nieustannie podąża za sukcesem intelektualnym. Brak takiego sukcesu powoduje frustrację.

  Czakrę pobudza się medytując nad żółcią. Stymulują ją otaczanie się żółtymi przemiotami, klejnotami takimi jak bursztyn, topaz czy cytryn. Pomocne zapachy to zapach lawendy, rozmarynu lub bergamotki. Korzystna jest także recytacja mantry „Ram” oraz medytacja na Słońcu.

  Manipura to ostatnia z czakr niższych. Po niej następują czakry wyższe – wiążące się ze sprawami duchowymi.
 • Anahata (serca),
  barwa zielona (intensywnie wykorzystywana może przybierać kolor głębokiego różu) o 12 płatkach - zlokalizowana w okolicach mostka, między żebrami.  Gruczoł grasicy. Mantra „Jam”

  Czakra odpowiada za czyste, duchowe uczucie bezinteresownej miłości. Osoba z tą czakrą dobrze funkcjonującą pozbawiona jest negatywnych emocji, kocha inne żywe istoty na wysokim subtelnym poziomie duchowym. Różnorodne blokady tej czakry wiążą się z negatywnymi doświadczeniami takimi jak nieszczęśliwa czy zraniona miłość. Utrudniają one uzyskanie czystej wibracji duchowej. Niedoczynności i poważniejsze zaciemnienia tej czakry sprawiają, że człowiek ulega emocjom negatywnym.

  Nadmierne działanie może przynosić tylko bardzo drobną i subtelną szkodę taką jak na przykład rozwijanie nadmiernej chęci pomocy, nawet jeżeli to przekracza nasze możliwości, co nie koniecznie jest wskazane.

  Tę czakrę pobudza kontakt z zielonymi i różowymi przedmiotami. Pomagają kamienie takie jak kunzyt, różowy kwarc, szmaragd, jadeit, turmalin. Pobudza ją zapach olejku różanego. Bardzo wskazana jest medytacja nad jednością z przyrodą, rozwijanie miłości do wszelkich istot. Także kontemplacja mantry „Jam” może rozbudzić tę czakrę.
 • Wiśuddha (gardła),
  kolor błękitny o 16 płatkach - zlokalizowana w szyi, gardle.  Gruczoł - tarczyca. Mantra „Ham”.

  Odpowiada za umiejętność komunikacji i zrozumienia. Wiążę się także z jeszcze bardziej subtelnymi wibracjami miłości duchowej niż tych związanych z czakrą Anahata. Odpowiada także za wielką subtelną kreatywność. Blokady i niedoładowania tej czakry powodują trudności z porozumieniem oraz mniejszą twórczość, a także problemy z altruizmem.

  Nadmiar działania może być w drobnym i subtelnym stopniu niekorzystne podobnie jak w przypadku Anahaty.

  Na Wiśuddhę korzystnie działają wszelkie błękitne przedmioty. Pomocne kamienie to: akwamaryn, turkus i chalcedon, a zapachy to: szałwia i eukaliptus. Przy medytacji wizualizuje się tę czakrę jako błekitną kulę w okolicy gardła. Przydatna jest też mantra „Ham”.
 • Adżńa (trzecie oko),
  w kolorze indygo o 2 płatkach - zlokalizowana na czole u nasady nosa. Gruczoł - przysadka mózgowa. Mantra „Kszam”.

  Wiąże się z wszelkimi zdolnościami paranormalnymi takimi jak jasnowidzenie, czytanie w myślach, telepatia, telekineza, wyczuwanie pól energetycznych. Osoba z tą czakrą otwartą jest w stanie wykorzystywać swą moc do leczenia i pomagania. Zanieczyszczenia trzeciego oka mogą powodować rozmaite negatywne emocje takie jak agresja czy zazdrość.

  Czakra ta jest bardzo przydatna i duchowo ważna, jednak niekoniecznie wskazane jest otwieranie jej „na siłę” w przypadku gdy niższe czakry nie są dostatecznie otwarte lub odblokowane.

  Na stymulacje tej czakry wpływa silny kolor indygo. Pomocnym w medytacji kamieniem jest sodalit, zapachami: zapachy mięty i jaśminu, oraz mantrą oczywiście „Kszam”. Przy medytacji nad tą czakrą powinno się wyobrażać ją jako kulę koloru indygo. Wskazane są też ćwiczenia medytacyjne takie jak jednopunktowe skupienie na miejscu pomiędzy brwiami.
 • Sahasrara (korony)
  kolor fioletowy o 1000 płatków. Najwyższa, a zarazem najbardziej tajemnicza. Nie ma pewności czy znajduje się na czubku głowy czy też ponad nią. Gruczoł szyszynka. Mantra „Om”.

  Osoba, która ma tę czakrę otwartą i pozwoli energii swobodnie przepłynąć od czakry najniższej do najwyższej osiąga stan całkowitej jedności z wszechświatem – stan Oświecenia, Wyzwolenia, Mokszy, Nirwany. Czuje się tożsama ze wszystkim co istnieje. Nawet fizycznie odczuwa, że przepełnia cały Wszechświat. 

  Istnieją niezgodności co do struktury tej czakry – niektórzy uważają, że to jedna czakra, a inni, że to składowa kilku czakr. Tak samo niektóre źródła podają, że nie ma sensu medytować nad nią ani używać technik stymulowania jej, gdyż otworzy się sama, kiedy będzie się duchowo gotowym. Niemniej pomagać może otoczenie kolorem fioletowym, kamienie takie jak ametyst czy kryształ górski oraz zapachy lotosu lub drzewa kadzidłowego. Bardzo przydatna jest też medytacja nad mantrą „Om”.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Niektórzy zarzucają mi zbyt częste cytowanie encyklopedii. robię to z dwóch powodów:
1.Abyśmy wiedzieli o czym rozmawiamy - czyli wyszli od definicji słów
2. Aby zachować aktualną wersje w czasach gdzie na porządku dziennym jest tzw "rewriting history"
"
Kundalini

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c7/DiagrammaChakraKundalini.jpg/250px-DiagrammaChakraKundalini.jpg

Schemat praktyki kundalini

Kundalini - (dewanagari कुण्डलिनी) (r.ż.) - energia, moc duchowa, opisywana jednocześnie pod postacią węża, bogini i "siły". Kundalini łączy w sobie atrybuty wszystkich bogiń i bogów, jest ideową i praktyczną podstawą indyjskiej tantry (tantryzmu) oraz hathajogi. Ideał kundalini łączy ze sobą jogę, tantryzm oraz wszelkie indyjskie kulty bogini - Śakti, Dewi.

Kundalini uznawana jest za moc i potęgę twórczą, kreatywną, stąd odpowiedzialna jest za wszelkie zdolności i talenty twórcze, artystyczne, architektoniczne oraz wynalazcze. Osoby zdolne do wielkich, bohaterskich czy twórczych, odkrywczych czynów uważane są za posiadające wielką moc kundalini.

Personifikacja Bogini


Kundalini uważana jest za wewnętrzną personifikację mocy kosmicznej Bogini, żeńskiego pierwiastka Boga, absolutu. Uważa się, że podstawową metodą rozwoju kundalini jest nabożne uwielbienie, cześć, adoracja Bogini w jakiejkolwiek postaci, stąd hinduizm zawiera bardzo wiele ludowych form Bogini o lokalnym znaczeniu.

Tantryzm, zarówno śiwaizm, jak i śaktyzm, używa określenia kundalini-śakti, podkreślającego związek mocy duchowej z żeńskim pierwiastkiem boskości, Boga czy absolutu. Nauka o ćakrach ściśle związana jest z ideą kundalini-śakti.

Wyobrażenia


Podstawowe wyobrażenia kundalini to moc uśpiona u podstawy kręgosłupa, jasna jak tysiąc słońc, podobna do ognistego, wężowego zwoju, gdy spoczywa, lub do słupa ognia, gdy się wznosi. Kundalini jako żeńska boska moc wewnętrzna budzi się do życia u podstawy kręgosłupa, w ośrodku korzeniowym zwanym muladharą. Poruszając się w kanale suszumny stopniowo przebija kolejne ćakry i wznosi aż ponad szczyt głowy do ośrodka sahasrara, gdzie znajduje swe ujście (opisywane także jako połączenie dwóch boskich aspektów, bogini Śakti i boga Śiwy), w efekcie prowadząc do zjednoczenia z kosmosem, wyzwolenia. Ten proces budzenia kundalini i siedmiostopniowego wznoszenia opisywany jest jako siedmiostopniowa ścieżka mistycznego rozwoju duchowego (wyzwolenia).

Praktyka

Osoby praktykujące rozwój kundalini noszą zwykle czerwone lub szkarłatne szaty, a słoneczny blask towarzyszący wyobrażaniu tej mocy ma zabarwienie czerwonawe, podobne kolorystyce wschodu oraz zachodu słońca. Graficznie maluje się spiralę zwiniętą w trzy i pół zwoju, co uważane jest za symbol czy znak magiczny i używane w kontemplacjach.

Kundalini w naukach buddyzmu

Buddyjscy lamowie z Tybetu znani są z praktyk tumo dających odporność na niskie temperatury z pomocą skupienia i koncentracji na ognistej mocy kundalini.

Kundalini w naukach sahadźa jogi

W każdym człowieku jest ona uśpiona i zwinięta w 3,5 zwoju w kości sakrum. W kulturze chińskiej nazywana jest Dao. Od powstania sahadźa jogi naucza się, że aby ją przebudzić, wystarczy w procesie samorealizacji medytować. Aby rozbudzić w sobie energię kundalini, wystarczy regularnie kilka minut dziennie medytować. Kundalini spontanicznie będzie coraz silniejsza. Jej przebudzenie nazywa się samorealizacją. Gdy kundalini budzi się i unosi w naszym systemie subtelnym, uzdrawia i otwiera ćakry oraz balansuje kanały, lecząc wszelkie choroby i eliminując wszystkie negatywności."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kundalini

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

"KUNDALINI

CHRZEST OGNIEM

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini-meditation.gif
W dzisiejszych czasach słowo kundalini jest nadal obco brzmiące w terminologii Nowej Ery. Bardzo niewielu ludzi słyszało o kundalini, a jeszcze mniej rozpoznaje symptomy fizyczne i psychiczne, związane z tym procesem. Tylko ci, którzy zetknęli się z sekretną wiedzą, ze starymi manuskryptami z Indii wiedzą co to słowo oznacza. Kundalini to rozwój spirytualny człowieka. Największa tajemnica w historii ludzkości, nawet w obecnych czasach. To słowo ciężko przetłumaczyć na zachodni język. W języku chińskim używa się określenia "kung-fu" lub " tiamnu". Przez Japończyków zwany energią  "Ki". Najbliższym słowem w języku zachodnim, "Duch Święty" lub "Boski Duch". I tak kiedy mówimy o uniwersalnym fenomenie tym bardziej jest niezrozumiały przez ludzi. W obecnych czasach na Zachodzie bardzo dużo psychiatrów i psychologów usiłuje pomóc ludziom podczas budzenia się kundalini.

W USA i Kanadzie są Pogotowia Spirytualne, zatrudniające osoby znające ten temat, czynne 24 godz. na dobę. Pomagają na różne sposoby ludziom uwikłanym w procesy wyższego rozwoju świadomości, transformacji. Niestety, bardzo mało jest lekarzy którzy potrafią naprawdę pomóc, w tym ciężkim dla człowieka okresie. Ciągle ta wiedza jest tajemnicza. Wielu lekarzy w ogóle nie wierzy w ten proces. Symptomy kundalini leczą jak chorobę, co w konsekwencji tylko pogarsza ten stan. Nie jest to tylko jeden symptom ale cały kompleks fizycznych, psychicznych a także mistycznych znaków.

Osoby objęte przebudzeniem kundalini są zdesperowane, pełne obaw, szukają bezskutecznie pomocy. Tylko niewielu Yoginów potrafi pomoc takim ludziom. Nie wszyscy mają do nich dostęp. Jest faktem, że w trakcie budzenia się kundalini, taki człowiek otrzymuje magiczne dary. Powinien to być sygnał, mówiący o spirytualnym procesie w ciele człowieka. W kulturze indyjskiej energię kundalini nazywa się kundalini Sakti - przedstawiana  jako wąż. Jest Ona manifestacją Wszechświata. Tak samo manifestuje się ta osoba, u której zachodzi ten proces. Energię kundalini posiada każdy w swojej kości ogonowej. Jest zamknięta i uśpiona.

Dopiero kiedy  Bóg Shiva się manifestuje dochodzi do otwarcia tej energii (wierzenia hindusów). Połączenie  dwóch energii, Sakti i Shivy to kundalini.

http://www.vismaya-maitreya.pl/Kundalini-Lotus-Heart-Writi.jpg

Również stare manuskrypty opisują tą energię jako dwa skręcone węże biegnące przez całe ciało człowieka. Słynny kaduceusz, symbol medycyny, zdrowia, healingu i transformacji. Ten sam symbol jest identyfikowany z planetą Marduk lub Nibiru. Również symbol DNA. Kiedy budzi się kundalini następuje wyższy rozwój człowieka poprzez aktywizację DNA. Sekretne drzewo życia. Sekretna realizacja Boga.  Korzeń kundalini (kaduceusz ) reprezentuje centralny układ nerwowy (kręgosłup).

W fizycznym ciele jest zwany sushumną. Nie można go zobaczyć gołym okiem. Subtelny, eteryczny kanał zbudowany z włókien nerwowych. Kiedy energia kundalini śpi, wtedy występuje zagubienie między światem mentalnym i spirytualnym. Człowiek manifestuje się mocniej na planie fizycznym. Sytuacja się zmienia, kiedy kundalini zaczyna być aktywne. Człowiek dojrzewa spirytualnie, rozpoznaje 5 elementów (woda, ogień, ziemia, powietrze, drzewo) i staje się kompletny. Osiąga połączenie z kosmosem i z wyższymi energiami. Przekracza wyższe wymiary. Używa nie tylko ciała, ale również i duszy, która jest wielowymiarową egzystencją we Wszechświecie. Sushumna to spiralna kolumna pomiędzy kością ogonową i czubkiem głowy (czaszki). Ten kanał jest pusty. Obudzone kundalini wypełnia go świecąco - brylantowym fluidem. Identyfikowany z planetą Merkury, zwany "żywym srebrem" lub zmiennym. Kaduceusz jest zbudowany z dwóch przewodów zawiniętych 3 i pół  razy od korzenia wzdłuż sushumny. Składa się z lewego kanału - ida i prawego - pigala.

Przez idę płynie energia negatywna, żeńska, ma swoje zakończenie w prawej przegrodzie nosa. Jest energią zimną. Przynależy do księżyca. W prawym kanale, pigali płynie energia męska, ma zakończenie w lewej przegrodzie nosa. Jest energią gorącą. Przynależy do słońca. Te dwa kanały kontrolują również sympatyczny i parasympatyczny układ nerwowy. W normalnych warunkach u człowieka pracują  dwa kanały: ida i pigala. Kiedy  budzi się kundalini następuje transformacja. Świetlisty fluid, żywe srebro wpływa do nerwów (nadies) i do wszystkich połączeń nerwowych. Z korzenia kręgosłupa podnosi się i napełnia tym fluidem dotąd pusty kanał sushumna. Otwiera po drodze cały zespół czakr. Od tego momentu człowiek czuje przepływającą energię przez całe ciało.

Energia kundalini oczyszcza organizm, usuwa wszystkie blokady i przeszkody, fizyczne, emocjonalne i mentalne. Wszystko czyści i odnawia. Ten proces bardzo często jest dramatycznym okresem w życiu takiego człowieka. Wszystko co stare zostaje wycierane i zmieniane na miłość, prawdę i święte zrozumienie. Bardzo ważna część tego świętego oświecenia. Trzeba umieć utrzymać balans i przetransferować się w czystą esencję człowieka. Fluid świetlny - Merkury oczyszcza wszystkie ośrodki czakr ze starych przeżyć (samskaras),z poprzednich żyć. Kundalini osiąga coraz wyżej sushumnę i ciągle oczyszcza. Dotyczy to również chorób i uszkodzeń ciała jakie miały miejsce w tym i w poprzednich życiach. Jeśli ten proces przebiegnie pomyślnie człowiek będzie jak nowonarodzony. Kundalini może otworzyć się niekontrolowanie ( spontanicznie ) jak i również co ma miejsce u Yoginów wschodnich poprzez praktykowanie długich ćwiczeń yogi.

Kundalini może być nieprzyjemne a nawet śmiertelne, jeśli jest źłe kontrolowane albo nierozpoznane. Może dojść do uszkodzenia kręgosłupa albo innych części ciała.

Symptomy i znaki otwierającego się kundalini

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini%2520n.jpg

Kilka najbardziej charakterystycznych:
1. spazmatyczne skręcanie się mięśni,
2. przepływ energii w całym ciele, uczucie elektryczności,
3. duża wrażliwość ciała, swędzenie, wibracje, kłucia,
4. bardzo intensywne zimno lub gorąco,
5. niekontrolowane ruchy ciała (szczególnie podczas snu, rzucanie ciałem podobne do padaczki), symptomy niespokojnych   nóg,
6. zmiany w jedzeniu i spaniu,
7. nadwrażliwość i ciągłe zmęczenie,
8. uczucie ucisku na czaszkę, silne bóle głowy z uczuciem pękania na wiele
mniejszych części,
9. szybkie bicie serca, bóle w klatce piersiowej,
10. problemy z układem trawiennym,
11. drętwienie nóg, szczególnie lewej,
12. ból i bloki całego ciała, często w karku i kręgosłupie,
13. spontaniczne wydawanie dźwięków,
14. zmiany nastrojów od radości do smutku,
15. wewnętrzny dźwięk w uszach podobny do fletu, wodospadu, śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół, grzmotów,
16. mentalne roztargnienia,
17. uderzenia gorąca szczególnie w okolicach czaszki,
18. doświadczenia wychodzenia z ciała, wspomnienie przeszłych żyć, podróże astralne,
19. widzenie aury, znajomość czakr - automatyczna, kontakty ze swoim opiekunem duchowym, zdolności healingu,
20. zwiększenie zdolności poetyckich, pisarskich, muzycznych, artystycznych,
21. zwiększona aktywność paranormalna, rozmowy z Bogiem.

To są tylko te najczęściej występujące. Kundalini czasami otwiera się tylko częściowo i te dolegliwości nie występują silnie. Ale prawie zawsze towarzyszy temu wielka frustracja. Lekarze nie potrafią rozpoznać przyczyny złego samopoczucia czy choroby.

Kundalini nie jest chorobą, jest transformacją. A wszystkie objawy chorobowe to zjawisko pseudo-choroby. Bardzo często jest to bolesny proces trwający długie lata.

Kundalini, chrzest ogniem. Ogniem nad ognie, złotym. W nadchodzących czasach będzie na świecie więcej ludzi "ochrzczonych w złotym ogniu". Toteż powinniśmy więcej na ten temat wiedzieć. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz następnym.
http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini.gif
WIESŁAWA"
http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalin … gniem.html

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Miałem przyjemność pracować z Hindusami i rozmawiać na tematy "religijne".Otóż mnie zaskoczyło to, że niektórzy z nich śpią tylko 4 godziny dziennie i medytują codziennie rano przed rozpoczęciem pracy.
Co do Indii to widzimy jaki wpływ ma Hinduizm na poziom rozwoju tego państwa. Mnie osobiście nie podoba się system kastowy tam panujący i ich wierzenia w reinkarnację.
Bogacz nie poda sąsiadowi, który umiera z głodu kromki chleba, gdyż nie chce naruszyć jego KARMY ....

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Choć kundalini jest czymś tak namacalnym jak wzrok przy pomocy którego oczy odczytują tekst, to nadal jest zjawiskiem bardzo tajemniczym. Mało pisze się o tej sile, a jeśli już powstały jakieś książki, to nieliczne, a i tak większość z nich, to tylko kompilacje tych paru fundamentalnych, jak chociażby wydanej w Polsce książki Johna Woodroffe,a. Na szczęście większość autorów New Age trzyma się z daleka od tej kwestii dlatego, że jest to dla nich całkowicie terra incognita, totalna enigma.

O kundalini wiadomo co nieco od tych, którzy opisali swoje spotkanie z nią, bądź też inni spisali ich relacje np Hindusa, Gopi Krishny, czy też innego Hindusa, B.S. Goela, znanego póżniej jako Sri Siddheshwar Baba.

Według Goela, który swoją historię zawarł w książce "Trzecie Oko i Kundalini", ta tajemnicza energia jest czystą Kosmiczną Świadomością przenikającą cały Wszechświat. Nie ma punktu, gdzie energia kundalini by nie występowała. Według hinduizmu sat-chit-anandą, czyli boskością, Absolutem. Jest we wszystkim, a zarazem jest wszystkim, co jest. Zasada Uniwersum.

W człowieku, spoczywa, na ogół uśpiona, na poziomie najniższej czakry. Czeka uśpiona aż do chwili, kiedy zostanie uaktywniona, przenikając przez całe ciało, by przez tzw. Brahmaranhrę połączyć się z polem Uniwersalnej Kundalini. Jednak niewłaściwe przebudzenie tej energii to zdarzenie dramatyczne niczym trzęsienie ziemi. W efekcie uaktywnienia ognia Kundalini stara osobowość tego, który dostąpił  przebudzenia ulega destrukcji, znika stare Ja, oczyszczony zostaje „twardy dysk” pamięci, rodzi się zupełnie nowy człowiek. Ale nim ten człowiek przejawi się w pełni swojej nowej, poszerzonej kosmicznej osobowości, przechodzi przez bolesny proces „wypalania” starej osobowości. Stare ubranie, starej ciasnej, więżącej osobowości, zostaje spalone, ale dzieje się to na żywym ciele, co pociąga za sobą ból, przede wszystkim psychiczny, a jednym z oblicz tego bólu jest depresja, najczęściej bardzo głęboka lub nawet choroba psychiczna.

Dzieje się tak w przypadku osób nieprzygotowanych, dla których celem samym w sobie było uaktywnienie tej energii. Wiele "szkół" oferuje taką "pomoc". Pomoc, którą można porównać do hackingu. Zastosowanie w tym wypadku "drogi na skróty", np Hatha-Yogi może mieć opłakane skutki, co Dziki już opisał.

Rozbudzenie Kundalini powinno nastąpić samoczynnie oraz spontanicznie wyłącznie u osoby, która przygotowała się na ten proces poprzez pracę nad sobą, nad swoją naturą. Mówi o tym Trehlebov w filmiku, który zamieściłem w poście przewodnim. Dla takiej osoby przebudzenie i przepływ energii Kundalini jest uwieńczeniem wieloletniej pracy; jest nagrodą, nie zaś karą.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

N_one napisał:

Hindusa, Gopi Krishny, czy też innego Hindusa, B.S. Goela, znanego póżniej jako Sri Siddheshwar Baba.

W Indiach są setki takich "guru" których "praca" polega na zmanipulowaniu naiwnych i wyłudzaniu od nich pieniędzy. Są filmy demaskujące takich Guru.

N_one napisał:

Nie ma punktu, gdzie energia kundalini by nie występowała. Według hinduizmu sat-chit-anandą, czyli boskością, Absolutem. Jest we wszystkim, a zarazem jest wszystkim, co jest. Zasada Uniwersum.

N_one czy uwierzyłeś w bajki tego guru? Właśnie ich praca polega na wymyślaniu takich bajek i szukaniu naiwnych, którzy w nie uwierzą...Chrześcijaństwo naucza ,że to właśnie Bóg jest wszędzie a nie sat-chit-ananda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego ? sat-chit-ananda wyraża się poprzez tylko trzy sposoby:
Existence - istnienie, Consciousness -świadomość, Bliss - szczęście. - bardzo skromna definicja Stwórcy .

http://www.swami-krishnananda.org/patan … ja_51.html
http://luthar.com/what-is-sat-chit-anan … -k-luthar/

Może niech guru wymyśli coś mądrzejszego smile

N_one napisał:

W człowieku, spoczywa, na ogół uśpiona, na poziomie najniższej czakry. Czeka uśpiona aż do chwili, kiedy zostanie uaktywniona,

Po co uaktywniać tą energię? Czy człowiek nie został stworzony jako zakończone dzieło? Dobre dzieło? No chyba,że ktoś chce stać się medium i otworzyć się na moce demonów... Dlaczego tak uważam? Ponieważ jest to praktyka spirytystyczna zakazana przez Biblię:

"Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą." (Pow prawa 18,10-12)

" Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?" (mat 7,16)

A jakie OWOCE przynosi "uwolnienie" tajemniczej energii kundalini?
Wydaje mi się ,że są one zgniłe i niedobre co potwierdzają fakty z rzeczywistości:

""Równowaga energetyczna to podstawowy element w medycynie chińskiej, gdyż zapewnia ona zdrowie ciała i ducha."
Medycyna chińska ugruntowana jest także na buddyzmie i sprzecznej z chrześcijaństwem ideologii tzw. czakramów, które rzekomo musimy otwierać, by w pelni otworzyć się na uzdrowienie i przepływ energii tzw. kundalinii, która ma to uzdrowienie przynosić... W momencie otwarcia się "czakramów" (otwarcia się na nieznaną energię) człowiek tym samym daje przyzwolenie na przepływ bliżej nieokreślonej mocy przez swoje cialo i dusze...Nawet jogini hinduscy mówią, że jest to niesamowicie niebezpieczne...i nawet oni nie otwierają się na aż tak dogłębne dzialanie, gdyż jak tlumaczą...powodować to może ogromne spustoszenie umysłu, duszy i ciała. Świadectwa osób, które wikłały się w te praktyki są przerażające..opisują oni sytuacje, momenty kiedy ta "nieznana" energia przepływała przez nich  początkowo wpływając pozytywnie na ich życie...jednakże dalej w tym postępujac doswiadczali niewytlumaczalnych chorób, dolegliwości, lęków, rozpaczy, a nawet chorób psychicznych, takich jak depresja...Okazalo się, że otwierali się nie, tak jak ich zapewniali ludzie praktykujący te metody, na "pozytywną, dobra" sile leczniczą....lecz na prawdziwą i osobową rzeczywistość demoniczną...na moc samego szatana, co później okazało się przy bardzo długich i męczących egzorcyzmach, po których mogli w pelni zakosztowac prawdziwej i jedynej wolności w Jezusie Chrystusie."

http://novi-prophetha.bloog.pl/id,61875 … caid=6e7a5

"Jest wiele osób poszkodowanych przez praktyki kundalini, które organizując się na stronach internetowych, bezskutecznie poszukują pomocy. Wyselekcjonowano wiele cech, które powtarzają się u różnych ludzi, z rozmaitych krajów i kultur. Są to: utrata przytomności (stwierdzane medycznie przeciążenia systemu nerwowego); krótki lub długi termin dezorientacji życiowej; dysfunkcje seksualne; zaburzenia gastryczne; stany lękowe; powtarzające się w nocy wrażenie dotyku obcych istot; spadek zdolności intelektualnych i trudności w pamięci oraz koncentracji; utrata poczucia tożsamości; "zaludnianie" świadomości (możliwe nawiedzenia spirytystyczne); dziwne sensacje w ciele - płonące cieplne lub lodowato zimne prądy poruszające się w górę kręgosłupa, uczucie baniek powietrza lub ruchu węża przez ciało w kierunku głowy; bóle przy zmienianiu położenia ciała; napięcie lub sztywność w szyi i bóle głowy; wibracje, niepokój lub skurcze w nogach i innych częściach ciała; wrażliwość (medialna) na bliskość innych ludzi (zapach, ciepło); "całkowite kosmiczne orgazmy"; doświadczenia mistyczne, "kosmiczne przelotne spojrzenia"; zdolności paranormalne, zjawiska w ciele lub na zewnątrz niego; problemy ze znajdowaniem równowagi między silnymi seksualnymi pragnieniami a chęcią życia w czystości; uporczywy niepokój z powodu braku rozumienia tego, co się dzieje; bezsenność, maniakalne uniesienie lub głęboka depresja; całkowita izolacja z powodu niemożliwości wypowiedzenia się o naturze czy jakości owego wewnętrznego doświadczenia.

     Wiele z tych manifestacji przypomina doświadczenia podobne do tych, które odczuwa się po seansach reiki czy bioenergoterapii, czyli trwały opór i brak skuteczności wobec każdego leczenia medycznego, psychiatrycznego czy innych tradycyjnych terapii.

     Liczne fakty wykazują, że energie tego typu mogą być szkodliwe, a nawet niebezpieczne. Praktyka egzorcystyczna przekonuje, że jest to związane z przywoływaniem bytów demonicznych. Wielu bioenergoterapeutów i ich klientów było egzorcyzmowanych. Osobiście spotykałem się z przypadkami śmiertelnych zachorowań już po jednym seansie tzw. bioenergoterapii. Tak naprawdę nie musi to być ani bio-, ani energo-, ani terapia. Nie wiemy, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. "
http://adonai.pl/zagrozenia/?id=74

Widzimy więc,że  owoce uaktywnienia tej "energii" są zgniłe i śmierdzące. .

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Dziki napisał:

N_one czy uwierzyłeś w bajki tego guru? Właśnie ich praca polega na wymyślaniu takich bajek i szukaniu naiwnych, którzy w nie uwierzą...Chrześcijaństwo naucza ,że to właśnie Bóg jest wszędzie a nie sat-chit-ananda

Hmmm... w tym miejscu nie powoływałem się na żadnego guru lecz wiarę, a ściślej jedną z wiar hinduistycznych (istnieje 18 głównych kanonów). Po za tym proszę byś zwrócił uwagę na następujące rzeczy:

 • Z góry zakładasz, że tylko jedna jedyna religia czy tez wiara jest prawdziwa, a wszystkie inne błądzą
 • Nie uwzględniasz, iż Bóg jest jeden lecz ludzie nadali mu wiele imion oraz mają różne wyobrażenie o nim
 • nie rozumiesz ich wyobrażenia. Przedstawiają 3 wyobrażenia Boga, a czy nie jest trójcą?

To tylko takie skromne moje uwagi. Nieporozumienia biorą się z niezrozumienia wink

Czy człowiek jest dziełem skończonym? Ja twierdzę, że nie. Skoro jesteśmy doskonali, to co miałyby znaczyć te słowa?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. (Mateusza 5:48)


A co zaś do cytatów z Księgi Szatana - jak sama nazwa wskazuje, odrzucam ją, gdyż prowadzi na manowce.
Zastanów się proszę - szatan rządzi Ziemią; jest władcą. Jednocześnie zwodzi ludzi, kłamie, oszukuje, stosuje fortele, zaciemnia obraz. Czy tak? Jeśli tak, to czy jest zainteresowany aby go zdemaskować, odkryć jego karty i przeciwstawić się jemu? A może zastosuje jakiś fortel, który umożliwi mu pozostanie nadal w ukryciu, a broń, która była skierowana w niego - obróci na swoją korzyść?

Czy Szatan jest zainteresowany by człowiek się doskonalił, a w efekcie końcowym poznał o nim prawdę czy też dołoży starań by ludzie tego nie robili? Jeśli także odpowiesz twierdząco - raz jeszcze przeanalizuj Stary Testament oraz to, co w nim jest zawarte.

Generalnie jednak masz swoją wiarę i swoje przekonania. To czy zechcesz je zweryfikować czy też dobrze Ci jest tak, jak jest stanowi Twoją indywidualną decyzję i nic mi do tego wink W każdym bądź razie ja mam zupełnie odmienny pogląd na ten temat.

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

N_one napisał:

# Z góry zakładasz, że tylko jedna jedyna religia czy tez wiara jest prawdziwa, a wszystkie inne błądzą
# Nie uwzględniasz, iż Bóg jest jeden lecz ludzie nadali mu wiele imion oraz mają różne wyobrażenie o nim
# nie rozumiesz ich wyobrażenia. Przedstawiają 3 wyobrażenia Boga, a czy nie jest trójcą?

Nie zakładam tak N_one. Wiesz dlaczego? Bo wszystkie religie mogą powiedzieć o Bogu tyle co garnek o garncarzu:
"O, jak przewrotni jesteście! Tak jak gdyby można garncarza stawiać na równi z gliną! Jak gdyby dzieło mogło mówić o swoim twórcy: Nie on mnie stworzył, a garnek mówił o garncarzu: On nic nie umie! "Iz 29,16

N_one napisał:

Generalnie jednak masz swoją wiarę i swoje przekonania. To czy zechcesz je zweryfikować czy też dobrze Ci jest tak, jak jest stanowi Twoją indywidualną decyzję i nic mi do tego wink W każdym bądź razie ja mam zupełnie odmienny pogląd na ten temat.

A jaki masz pogląd na ten temat?
Napisz proszę... smile
Mnie się wydaje,że jedne religie sa lepsze a inne gorsze. Można to zobaczyć po "owocach" tych religii. Po rozwoju danych społeczeństw i państw.
Niema nic złego w poznawaniu innych religii i kultur, powiem nawet ,że to religioznawstwo powinno być nauczane od najmłodszych lat zamiast nauczania
dzieci "jedynie słusznej"  religii KRK. Dlaczego Polacy nie mogą wsiąść przykładu od Żydów, którzy swoich dzieci uczą wszystkich religii i ich niuansów, a pomimo tej
zdobytej dodatkowej wiedzy tkwią w judaizmie?. Natomiast Polacy patrzą na czyny księży i się zniechęcają do chrześcijaństwa i jak ktoś im zaświeci świecidełkiem hinduskim to lecą do niego jak ćma w ogień zamiast poznać głębiej swoja religie chrześcijańską...

Guest
Gość
useravatar
Offline
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Re: Czakry, kundalini, prana

Dziki napisał:

A jaki masz pogląd na ten temat?
Napisz proszę...

Och, prosisz o rzecz niemożliwą smile Większość strony głównej to prezentuje, zwłaszcza sekcja "blog". Widzisz, czy zastanawiałeś się nad genezą religii? Jak powstają i co stanowi ich podwaliny? Skąd wzięły się dogmaty?

Pozwól, że dam przykład: tworzę religię, gdzie bogiem jest komputer, lecz nie mam pojęcia o procesorze, jego budowie, o akumulatorze, rejestrach, magistrali adresowej, pamięciach RAM oraz masowych. Nie wiem nic o kodzie maszynowym, o językach programowania. Widziałem jednak osoby, które piszą programy oraz rozmawiałem z nimi. Uzyskałem od nich jakąś ogólną wiedzę.

Jestem bardzo sprytnym i zaradnym człowiekiem oraz krasomówcą. Dochodzę do wniosku, że to świetny potencjał na "religię", którą tworzę. Pozyskuję grono wiernych, którym opowiadam o wspaniałościach komputera, o jego możliwościach. Jednak w pewnym momencie pojawiają się kłopoty. Ktoś zaczyna zadawać pytania i dociekać. Jak rozwiązuję ten problem? Tworzę dogmaty. Po kilku stuleciach ludzie mający naturę kserokopiarek powielają, kopiują i nie wnikają.

Każda religia to przejaw właśnie takiego cwaniactwa. Ślepi przewodnicy ślepych. Nie doświadczają, nie posiadają wiedzy i umiejętności lecz "grają rolę". Czego lub raczej kogo tacy ludzie najbardziej się boją? Czy nie programisty? Informatyka z krwi i kości? Kogoś, kto ma umiejętności oraz wiedzę i ujawni ich oszustwa, niewiedzę oraz ignorancję? Co w takiej sytuacji robią? Biernie będą się przyglądać, czy też aktywnie przeciwdziałać?

Generalnie w temacie o Ścieżce miałem dziś napisać o najtrudniejszym i najważniejszym jej elemencie - oczyszczeniu. Widzę jednak, że chyba wcześniej będę musiał napisać o różnicy pomiędzy religiami; wszelkimi religiami, a rozwojem duchowym. wink

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą

William "Bill" Cooper

N_one
Główny Bajkopisarz
ranks
useravatar
Offline
1360 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Nie posiadasz uprawnień do zamieszczenia tu postu

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
243
Ilość sond:
5
Ilość postów:
1918
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
187
Najnowszy:
hopebi69
Zalogowani:
0
Goście:
19

Zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty