Znaczenie zwierząt domowych dla Prasłowian

Email Drukuj PDF

krowa icoDla Prasłowian sakralny sens miało prawie każde zwierzę niezależnie od tego czy było ono udomowione czy też żyło w wodach,  lasach lub unosiło się wysoko w powietrzu. Ze zwierzętami utożsamiano niektórych bogów lub demony, zaś ich symboliczne wizerunki wyszywano/haftowano na odzieży, obrusach, ręcznikach, itd. Z nadejściem chrześcijaństwa znaczenie zwierząt zacierało się, ale dzięki  tzw "sztuce ludowej" część dawnej wiedzy zachowała się.

Odkrywanie sławiańskich korzeni

Email Drukuj PDF

WierzbaKażdy kto pragnie odkrywać słowiańskie korzenie; poznać i zrozumieć obrzędy, kosmologię, symbolikę, światopogląd, wiarę Praprzodków napotyka na pozornie ogromne przeszkody w postaci skąpych źródeł rzetelnej wiedzy o naszych dziejach, gdyż oficjalnie dostępne źródła w zdecydowanej większości pochodzą od ludzi, którzy niszczyli tą wiedzę skazując ją na zapomnienie w mrokach dziejów. Jednak wbrew ich życzeniu odtworzenie wiedy i wiery jest jak najbardziej możliwe.

Etyka i wartości Rodzimej Wiary

Email Drukuj PDF

Rodzima Wiara SłowianEtyka stanowi ogniwo łączące wiarę z filozofią, jest jedną z dziedzin umiłowania wiedzy oraz ważnym składnikiem religii. Przyjmowanie wartości i etycznych poglądów sprzecznych z odziedziczonym genotypem oraz pokoleniową pamięcią może doprowadzić zarówno człowieka jak i naród do rozdwojenia osobowości. Słowiańskie, rodzimowiercze zasady etyczne opierają się na przyrodzonym prawie, na boskich prawach Przyrody, wprost wynikają z nich. Jesteśmy częścią Przyrody!

Rosjanie nie są Słowianami?

Email Drukuj PDF

Slavian WarriorsZ przeróżnych rosyjskich materiałów bije wyraźna rusofilia, nacjonalizm i rasizm. Ponad wszystkie nacje Rosjanie wywyższają siebie przypisując swym przodkom najróżniejsze rzeczy, w tym położenie podwalin pod dawne cywilizacje. Twierdzą, że to Rosja jest kolebką kultury Słowiańskiej oraz ludów indoeuropejskich jednocześnie po macoszemu traktując Polaków. Czy w świetle przeprowadzonych badań genetycznych ich postawa jest słuszna?

Osnowy magii Wołchwów i Żerców

Email Drukuj PDF

Magia WołchwaPodstawy magii Żerców i Wołchwów są uderzająco zbieżne z zasadami hermetyzmu oraz gnozy. Czy możliwym jest, że legendarny Hermes Trismegistos inspirację czerpał z wiedzy i tradycji ludów aryjskich? A może to Wołchwowie czerpali z wiedzy Hermesa? Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien poszukać na własną rękę. Nie mniej zamieszczony fragment traktatów magicznych ukazuje głębię zrozumienia przez Wołchwów zasad hermetyzmu.

Strona 1 z 2